MUTLU OLMAK MI İSTİYORSUNUZ? O HALDE BİRŞEYLER YAPIN!

Günlerden Salı, hayatın akışı içinde oradan oraya savrulurken keyif aldıklarımız, yapmayı sevdiklerimiz, kısacası bizi birazcık olsun bizi rahatlatacak şeyleri yapabiliyor muyuz?
Ömrümüzün büyük bir bölümünü stres altında çalışırken harcamak ve geriye kalanın bize yetemeyecek kadar olması ne acıdır değil mi? Sevdiklerimizin yada sevmediklerimizin her kim varsa etrafımızda her şeye herkese bir diyeceğim var!!!
Yaşanası yıllar geçer gider, gider de geride size bir şey bırakmaz. Kısadır ömür denilen şey avuçlarınızda bir varlığını hissedersiniz bir de yokluğunu. Şu kısacık denilen ömürde zevklerimizi, hayallerimizi, beklentilerimizi neden askı denen şeye asalım. Evet bugün Salı haftanın ikinci günü, daha cumaya çooookk var dediğinizi duyuyorum. Önemli olan hangi günde olduğunuz değil ki tat alamadığınız sürece Cumanın da Salıdan farkı olmayacaktır.
Çalışmayı sevmeyebilirsiniz, ya da işinizde mutsuz olabilirsiniz. Ama önemli olan sizin ne istediğiniz. Çalışmak zorundasınız bir şeyleri yapmak, yaşamak için çalışmak şart bundan kaçamazsınız. O yüzden gerçeği beyninize sokarak kabul ettirin, kendinizi sınayın neyi seviyorum diye, sevdiğiniz her neyse onu yapmaya karar verin bunca istemediğiniz şeyin arasın da bir de sevdiğiniz şeyi yapmak hakkınız değil mi?

Kendimizi mutlu hafiflemiş hayat dolu görmek için buyurun seçmeye;
•Blog açalım aynen ben gibi:))) açamıyorsak ta yazalım, yazalım, yazalım…


•Fotoğraf çekelim şak şak:)


•Ahşap boyamalar, dantel , örgü, dikiş, nakış, ebru sanatı..vs bunlar gibi bir çok dinlendiriciler


•Yürüyüş yapalım rap rap:)

•Bir enstrüman çalalım do - re - mi- faaaaaa:)


•Dans edelim la la layy lomm:)

•Tiyatroya sinemaya gidelim
•Fuarlara sergilere gidelim

•Müzikkk dinleyelim şinanayda yavrum şina şinanay :)

•Yemek kurslarına, pastacılık kurslarına gidelim, oturup afiyetle yiyelim:)

•Okumak işte bütün mesele bu, hiçbir şey yapamıyorsak okuyalım

•Veee daima gülümseyelim…ha ha ha :)

Gücünüz nerede, nasıl var olur, siz içinizde başka hangi sizi taşıyorsunuz. Farklı bir sizin varlığına hazır mısınız? İçinizde istediğiniz ve her daim yanınızda olan başka sizi ortaya çıkarmaya cesaretiniz var mı? Bu soruların cevaplarını kendinize verin, alışagelmiş bütün varsayımları bir kenara bırakın ve şimdi hemen karar verin bu gün değil de yarın sizin için sizin istediğiniz bir gün olsun…

Yazımı okuyanlar heyyy!! kendiniz için yapmak istediğiniz şeye karar verince yorumlarınızı bekliyorum…

Mutlu,stressiz, sıkıcı olmayan günlerrrrr dileğiyle..

17 yorum:

Adsız dedi ki...

tatlım ne güzel yazmışsın.. ;) yalnız blogunda bazı düzenlemeler yapman gerekiyor.. yorumlardaki kelime doğrulamayı kaldırmak gibi.. yapamazsan yardımcı olurumm =) Sevgiler..

hayatreceli dedi ki...

canım çok teşekkür ederim ben yazmaya aşık biri olarak inşallah daha nice şeyler yazacağım burada yorumların beni çok mutlu etti):

hayatreceli dedi ki...

nasıl kaldırabilirm bir anlatırmısın bana canım..

Adsız dedi ki...

rica ederim tatlım kumanda paneli-tasarım-ayarlar-yorumlar-keelime doğrulama gösterilsin mi_ hayır.. :) en basiti bu şekilde tatlım.. :)

hayatreceli dedi ki...

tamam canım bie şey daha soracağım tıklanmma sayısı düa akiam 500 lerde iken bu sabah şak diye düşmüş rakam biraz öncede öyle oldu neden olabilir acaba bilgin varmı..

Adsız dedi ki...

normaldir ya dediğin gibi tıklanma oranına göre düşer ya da yükselir.. ;)

hayatreceli dedi ki...

hmm neyse üzüldüm ama napalım kısmet:)) saol canım çok ama çok teşekkürler..

Unknown dedi ki...

tugbasatelier.blogspot.com a yazmış olduğun güzelyorum için teşekkür ediyorum. Ancak artık tugbasatelier.com dayım oraya da beklerim. bende blogunun izleyisiym artk , sevgiler:)

Öcal-Mutfak-Esra dedi ki...

bloguma yaptığınız güzel yorumunuzdan dolayı tşk ederim.bende yazı yazmayı,şiir yazmayı, ve günlük yazmayı çok seven biriyim.yazılarınız çok sempatik ve sıkılmadan okuyabileceğim eğlenceli bir uslupla yazılmış:).bende sizi izliyor olacağım.sevgiler.

hayatreceli dedi ki...

rice ederim birbirimizi anlamak ve destek olmak çok gusel üyeliğinizi bekliyor olacağım sevgiler:))

PAPİŞ STYLE dedi ki...

Yine her zaman ki çok çok güzel yazmışsın Nesrinim.Okurken çok keyif aldım.Hele ki karikatürler, görselelr tam da uymuş yazına.Sana defalarca blog aç diye söylemiştim ama bu blog çok keyifli birşey.Olsun bu zamana kısmetmi demek.Hep yaz canım arkadaşım ve birşey sormak istersen yardımına hep hazırım.Bak Sevgili "Sed" ne güzel yardımcı olmuş.Bu blog aleminde de çok iyiler, yardımseverler vardır öte yandan da fesatlar, izleyici sayılarını kıskananlar, yazdıklarına çamur atanlar da vardır tıpkı reel hayatta olduğu gibi! Ama sakın bu demoralize edici yorumların gazına gelme ve bildiğin yolda ilerle.Muckkkk

Rebecca dedi ki...

yaşayalım yani =)

hayatreceli dedi ki...

canım papişim çok teşekkür ederim her insanın yapmayı sevdiği şeyler yokmudur bu hayatta işte onlardan biri blog yazmak benim için, bir de böyle sevenler oldumu beğenenler tadından yenmiyor benim için, bütün blog arkadaşalarıma desteklerinden dolayı teşekkür ederim köstek olacak olanlar ise onlar zaten burada yer alamazlar:))

hayatreceli dedi ki...

aynen öyle rebecca cım insan sevdiği gibi yaşamalıdır:))

yaşamak direnmektir.. dedi ki...

okurken yüzümde sevimli bi gülümseme belirdi. bazı şeylere engel olmamak iyidir. bildiğimi unutturan hayata inat hatırlattığın güzellikler için teşekkür ederim yeşil :)))

hayatreceli dedi ki...

tebessüm ettirebildiysem ne mutlu bana :) izleyicim ol beklerim::::))

destek vermek en güzel arkadaşlıktır. hayatın bir yüzüde direnmek deilmi aynen desnin dediğin gibi:)

kadriye dedi ki...

merhaba
çok neşeli , doğru şeyler yazmışsınız. Daha çok böyle şeyler yazmalıyız bence:)))))

Blogger tarafından desteklenmektedir.