EN İYİSİ BOŞVERMEK...!

Merhaba reçellerim, güneş yavaş yavaş kendini kaybetmeye başladı şu anda içimden yazmak geldi ve ellerim birden klavyenin üstünde bitiverdi.Bazen oluyor bana öyle hiç sebepsiz bazen de sebepli bir çok an yaşarım. İçimde bastırdığım çığlıkların en efendisiyle baş etmeye çalışırken, bazen de kocaman bir boşvermişliğin pençesinde bulurum kendimi.
Mesela düşünün birini çok sevdiniz bu arkadaşınız, kardeşiniz, dostunuz ya da sevgiliniz, en başından beri birlikte kurduğunuz dünyanızın birden onun tarafından değiştirildiğini ve sizde yarattığı hayal kırıklığını farkında bile olmadan seçtiği hayatı yaşaması ne kadar zor gelir değil mi? insana, siz kendinizce yarattığınız dünyanızı sizi çok kıranların yine ve yeniden hayatınızın her daim noktasında olmaları ne kadar zordur değil mi?

Siz o en sevdiğiniz insana güvenirken inanırken sizin tasvip etmediğiniz ve onaylamadığınız bir hayatı inadına yapar gibi gözünüze sokması ne demektir bilir misiniz. Çok kırılırsınız, yıpranırsınız, belki ağlarsınız ama yine de mecbur sebeplerden dolayı söyleyemessiniz. Hiç bir şey olmamış gibi devam edersiniz. O insanı birden çok severken o sevginin yerini kocaman bir hayal kırıklığına dönüşmesi sizi üzer. Defalarca kendinize sen beni hayal kırıklığına uğrattın diyerek söyleyemediğiniz kırgınlığınızı yaşarsınız. Omuzlarında  tutup bunu yapma sana söyledim ama sen umursamamdın ama bunu nolur yapma demek isteseniz de yapamassınız.

Birde etraf vardır sinir olursunuz yobaz ve cahil insanların arasında kaldığınızda kulaklarınızı tıkamak istersiniz çünkü sizin yaşam kalitenize asla uymaz onlara, cahil ve görgüsüz insanlara tek yapacağınız uzak durmaktır. Hiç bir bilgi birikimine sahip olamamışlardan uzaklaşın sizi geren, sinirlendiren medeniyetsizlerden uzaklaşın. Çünkü onlar sizin yaşadığınız hayatın sahip olduklarınızın zerrresine sahip olamayacak, yaşayamayacak ve asla sizin kalitenize ulaşamayacak zavallı insanlardır. Siz size iyi gelenlerle yolunuza devam edin....

Evet reçellerim hayat kısa derler ya evet öyle, sizin için hangisi güzelse onu yaşayın yaşamaya çalışın. Ben ipin ucunu bıraktım şimdilerde o ipin hızla salınarak beni nereye atacağını bekliyorum. Ama kendime söz verdim hiç bir şey olmamış gibi davranmayacağım şimdilerde yeni sloganım ÖNCE BEN...!

Mutlu, huzurlu güzel bir akşam olsun sevgiyle kalın...

1 yorum:

Yasemin Kokulu Bir Hayat dedi ki...

umarım hersey istediğin gibi olur reçelim boşvermek en iyisi bende oyle yapıyorum cunku insan kendini üzdüğü ile kalıyor kendini üzeceğine üzen insanları hayatından cıkaracaksın en iyisi bu:)

Blogger tarafından desteklenmektedir.