BİR ARALIK DAHA BİTMEYE YÜZ TUTMUŞTUR...

Merhaba reçellerim;
Uzun zaman oldu bloğuma girmeyeli, sizleri özledim bueada yazmayı da özledim. Ama nedendir bilmiyorum ama bu süreç içinde yazmak gelmedi içimden. Ama bugun yağan kar bana yazma hissi verdi. İstanbul bembeyaz gökten yağan karı izlemek çok güzeldi. Çalışmamanın en keyifli tarafı da bu olsa gerek. Sabah o keşmekeş çekmemek ve havanın tadını çıkarmak.

Evet insan zaman zaman hayallerini bir kenara koyar, umutlarını yitirir, istediklerinden artık vazgeçer. Ama an gelir öyle bir şey olur ki tekrar umutlar canlanır ve içinize bu sefer olacak dersiniz.

Sonbahar geldi güzel bir sonbaharın ardından keyifli bir kışa merhaba dedik. Tıpkı biten şeylerin ardından yeni başlangıçlara dediğimiz gibi. Güzel sandığımız günlerin ardından gelen karanlığın bizi içine almasına izin vermediğimiz de yepyeni aydınlık bir güneşe selam eder gibi. Eminim içinizde bir çok karamsarlığa kapılmış, hayal kırıklığına uğramış, üzgün, kırgın reçellerim var. Ama sabır en güzel ilaçtır eğer hayata karşı haklıysanız ve dimdik ayaktaysanız bekleyin hakettiğiniz mucize ayağınıza gelecek...

                                                              Her daim umut vardır...


Bir yılı sonlandırırken geride bıraktığınız yılda acı tatlı ne hatıranız var ise asla kötüleri kenara atmayın onlar sizin tecrübeleriniz, dik duruşunuz, aklınız ve bilincinizdir. Haketmeyen her ne varsa hayatınızdan çıktığı için sadece mutlu olun ve gülümseyin...

Yeni yılda yeni başlangıçlara kucak açın ve onları yaşamaya başlayın bu her konuda dediğim bir şey iş, aşk, eş, sağlık, huzur..vs.

Öncelikle Aralık ayını en güzel şekilde bitirin. Eski ne varsa gitmiş ne varsa sakın çöpten çıkarmayın. Bırakın orada kalsınlar ama çöpü de atmayın her baktığınızda şu anda ki yaşadığınız mutluluğun şerefine bir daha bakın onlara. Çünkü mucizeler dayanabilen, savaşabilen, isteyebilen, umut edenlere gelir bunu da sakın unutmayın...

1 yorum:

PAPİŞ STYLE dedi ki...

Çok çok güzel yazmışsına rkadaşım. Ben de çok boşlamıştım. 2 gündür birşeyler paylaşıyorum. Blogumu seviyorum da aslında.

Hayallerim var, isteklerim var. geçen yıllar da bunlar olmadı. Umarım gelen yıl hayırlısıyla getirir. Aslolan sağlık, sağlığım yerinde olsun, evladım, sevdiklerim iyi olsun ona da şükür ama insan hayallerinin de azıcık ucundan gerçekleşmesini istemiyor değil. Çünkü gönül genç, ben genç:))

sımsıcak, keyifli bir akşamın olsun Nesrinim.

Blogger tarafından desteklenmektedir.