Burcunuzun Ne Sevdiğini Biliyor musunuz? Yemek haritanızı Yemeksepeti Tasarladı...

Burcunuza göre yemek haritanızla tanışma vakti geldi! Yemeksepeti ekibi, veritabanındaki 2,9 milyon kullanıcının siparişlerini inceledi, yılların tecrübesi ile yorumladı. Ortaya astrolojinin gizemi ile Yemeksepeti’nin leziz dünyasını birleştiren bir yemek rehberi çıktı. Light yemekten hoşlanan kırılgan Yengeçler, mezenin binbir çeşidinden vazgeçmeyen maceracı Koçlar, fırında pişen yemeğe hayır diyemeyen sabırlı Oğlaklar, etobur Aslanlar ve diğer tüm burçların yemek haritası bu rehberde!

Burcunuzun yemek tercihlerinizi etkilediğini biliyor muydunuz? Farklı araştırmalarıyla Türkiye’nin yemek alışkanlıklarına ışık tutan Yemeksepeti, bu kez de astrolojinin gizemli dünyasına göz kırpıyor. Veritabanındaki 2,7 milyondan fazla kullanıcı içinde doğum günü tarihlerini paylaşmayı seçenlerin siparişlerini analiz eden Yemeksepeti ekibi, sonuçları yılların tecrübesini de katarak yorumladı. Ortaya burçlara göre hazırlanmış bir yemek rehberi çıktı. Şimdi yıldız haritanıza göre yemek rehberinizle tanışma vakti!

Koç:
 Deniz ürünleri, meze, kahvaltı
Öncü ve maceraperest ruhlu Koç burçları kahvaltıda sucuklu yumurtaya, fasılda mezeye öncülük eder. Denizden babaları çıksa yerler.

Boğa: 
Çorba, kebap, salata
Uyumlu Boğa burçları tam bir ‘günün menüsü’ insanlarıdır. Çorba-kebap-salata Boğalar için Metin-Ali-Feyyaz kadar güzel bir üçlemedir.

İkizler:
 Börek, sandviç, zeytinyağlı
Canlı, sempatik ve konuşkan İkizler burçları, tam altın günü insanlarıdır. Gelsin sohbet, gitsin sandviçler, börekler, yaklaşsın zeytinyağlılar.

Yengeç:
 Et yemekleri, sandviç, light yemekler
Yengeç demek kırılgan bir kalp ve hassas bir mide demek. Bu yüzden sandviçler, light ürünler ve yağsız et yemekleri Yengeçlerin masadan yan yan kaçmalarına engel olabilir.

Aslan: 
Çiğ köfte, döner, mantı
Aslan burcu olmak etobur olmayı gerektirdiğinden; mantı için Kayseri’ye, çiğ köfte için Urfa’ya ve döner için Bursa’ya gidebilirler.

Başak: 
Döner, tavuk, tost
Titiz Başak burçları yemek konusunda titizlenmezler. Pratiklik hayat kurtarır. Başak burçlarına dayayın salçalı tostu, körili tavuğu, pilav üstü döneri.

Terazi: 
Burger, vegan, deniz ürünleri
Terazi denge demektir; ama mutfakta değil! Çünkü vegan beslenmeyi destekleseler de çaktırmadan burger ve deniz ürünlerine göz kırparlar.

Akrep: 
Börek, pilav, sushi
“Ben yediğimi her halükarda yakarım!” diyen tutkulu Akrepler, patatesli böreğe ve pilava tapar; sushi’yi de içinde az pilav var diye severler.

Yay: 
Ev yemekleri, vejetaryen, sos
Bir Yay burcunu kendinize bağlamak istiyorsanız, onu vejetaryen seçenekler ve farklı soslarla hazırlanan ev yemekleriyle tavlayın.

Oğlak:
 Kebap, lahmacun, pide
Sabır küpü Oğlak burcu, yemekte de tercihini hazırlığı sabır isteyen seçeneklerden yana kullanır. Kebap, lahmacun, pide dendi mi zılgıtlı halay çekebilir.

Kova: 
Sushi, pizza, deniz ürünleri
Sanatsal Kova burçları kendi huylarını bilir. Elit takılırlar. Pide yerine pizza, pilav üstü yerine sushi yerler. Ama raku-balık dendi mi dayanamazlar.

Balık: 
Börek, noodle, pilav

Balık burçları inişli çıkışlı ruh halleriyle, karbonhidratların getirdiği mutluluk sayesinde başa çıkarlar. Anne pilavı, su böreği ve deniz mahsullü noodle severler.

Hemen yemek siparişi vermek için tıktık..

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.