Dermokil'de Blogger Etkinliği (Kilden Gelen Güzellik)

Merhaba sevgili reçeller, soğuk bir İstanbul semalarından kocaman sevgiler:) Geçtiğimiz haftalarda Dermokil markasının blogger etkinliğine gittik. Biz blogger ları harika karşıladılar. Dermokil ürünlerini daha yakından tanıma fırsatımız oldu. Ve kil ürününün ne kadar faydalı ve harika olduğunu anladık. Dermokil Sivas topraklarından çıkarılan o muhteşem kilin muhteşem cilt ürünlerine dönülmesiyle oluşan harika bir marka.


Kil Nedir?
Kil, yüzyıllardan beri birçok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır. İnsanların sağlık ve güzellik amacıyla ciltlerindeki çeşitli bölgeleri için kullandığı belirlenmiştir. Kilin, toksik maddeleri cilt yüzeyine çıkarma (adsorb) ve emerek alma (absorb) özelliği sayesinde, vücudu arındırma özelliği bulundurmaktadır. 
Kilin arındırma özelliği dışında; ağrı, sivilce, leke, siyah nokta ve daha birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanıldığı da bilinmektedir. Kil mineralleri hem koruyuculuk hem de yüksek emicilik özellikleriyle yağ ve toksinler gibi deriye yapışan maddeleri emer. 
Bu nedenle yüz maskelerinin etken maddesi kildir. Yağ ve kil karışımlarının deriye uygulanması, cilt yüzeyinde koruyucu bir bariyer oluşturarak derinin nemlenmesini ve korunmasını sağlar. Bu uygulama, deriye analjezik (ağrı kesici) ve antiflojistik (iltihap giderici) etki yapar. Sonuç olarak; kil mineralleri tedavi amacıyla farmakolojik formülasyonlarda, kaplıca-çamur tedavisinde ve estetik tıp alanında insan sağlığına yararlıdır. 
Dermokil ürünlerinin temel bileşimi olan kil; canlandırıcı, arındırıcı ve onarıcı etkiye sahiptir. İçeriğindeki kil mineralleri sayesinde Dermokil, cildi ölü deriden arındırır ve siyah noktaları derinlemesine temizler, cilde mineral desteği sağlar.

Kendi ofislerinde bizleri ağırladılar. Ve bir maskenin ne kadar faydalı olduğunu öğrenmiş oldum.

Lansman için buluştuk gitmeden hemen önce:) 

Kilin katı hali çok şirin bir ambalaj değil mi?

Dermokilin çeşitli ürünleri...ürünleri arasında maskeler, cilt bakımı, diş macunu, erkekler için saç beyazı kapatıcı, şampuan, duş jeli gibi ürünleri bulunuyor


Dermokil ürünlerinden kareler...

Bizlere ikramlar hazırlamışlar çok teşekkürler...

 Tabi özçekim olmadan olmaz...

Erkkler için beyaz kapatıcı ve diş macununu sizler için resimledim reçellerim... diş macunu sadece eczanelerde satılıyor. Diş eti çekilmelerine, kanamalarına iyi geliyormuş..

Vücut bakımıda var harika vücut maskeleri mevcut. Vücudu yumuşacık yapıyormuş ipeksi bir dokunuş yaratıyormuş.

Vee tabi blogger masamız harika bir etkinlikti tekrar teşekkürler Dermokil ve ekibine:)

Dermokil ürünlerinin nerelerde satıldığını ve ya çeşitliliğini görmek için tıktık..

Tertemiz bir ciltle mutlu hafta sonları dileğimle sevgiler...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.