Kiva Bomonti de Bahar Lezzetleri

Anadolu’nun binlerce yıllık yöresel lezzetlerini özüne sadık kalarak günümüze taşıyan Kiva, menüsünü, baharın en sevilen tatlarıyla yeniliyor. Hünkar beğendiden soğuk ayran aşı çorbasına, zeytinyağlı enginardan masum elma tatlısına yepyeni lezzetler Mayıs ayı itibarıyla misafirlere sunulmaya başlıyor.Kiva, yenilenen menüsünde konuklarını ılık bahar günlerine alternatif olacak soğuk ayran aşı çorbası ile karşılıyor. Taze ve mevsimsel ürünlerle hazırlanan salatlarda; buğday, kuru börülce ve zengin yeşilliklerle hazırlanan ambar salatası, Tokat yöresinin kendine has tatlarından mercimekli bat ve Ege bölgesinden kaya koruğu salatası bulunuyor.  


Meyhane konseptiyle hizmet veren Kiva Bomonti’nin meze menüsünün yepyeni lezzetleri arasında Hatay mutfağından mütebbel, Osmanlı mutfağından müstabe, Adana mutfağından vartabit,  Gaziantep mutfağından muhammara, Ege yöresinden gelin turşusu ile bezelye favası, Tokat’tan alaca patlıcan,  İç Anadolu bölgesinden yoğurtlu kabak kızartması, lakerda ve dana söğüş yer alıyor. Topik, tarama, köz meze ve fellah köfte ve humus gibi Kiva’nın kendi müdavimlerini yaratan değişmez tatları da bahar menüsüne zenginlik katıyor. 


Zeytinyağlıları arasına enginar ve taze fasülyeyi ekleyen Kiva’nın ara sıcaklarda misafirlerine sunacağı yeni lezzet ise Bayburt’tan lor sarması ile ara sıcakların vazgeçilmezi sigara böreği.Ana yemeklerin yeni lezzet harikaları arasında, Osmanlı mutfağından hünkar beğendi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden acılı ve acısız kıyma kebabı, Gaziantep mutfağından patlıcan kebabı, Tokat yöresinin kuzu pirzola ile yapılan efsane lezzetlerinden siner’in yanı sıra dana şiş yer alıyor.  
Bahar menüsünün yıldız tatlıları ise Muğla’nın hafif lezzeti masum elma tatlısı, Ağrı Doğubeyazıt’tan eğirdek tatlısı ve geleneksel mutfağın olmazsa olması sakızlı muhallebi.


Rezervasyon için:  0212 296 20 08

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.