Vücut Şekline Göre Elbise Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Elbise seçimi, kadınların bilmesi gereken giyim kuralları arasında yer alır. Doğru elbise modelleri kadınların muhteşem görünmesini sağlarken, yanlış tercihler kötü görüntülere sebep olabilir. Her sezon yenilenen elbise trendlerinde oluşan koleksiyonlardan vücut tipinize uygun olanı seçtiğinizde moda kurallarını çözmüş olacaksınız. Yazlık elbiseler, A kesim elbiseler, abiye elbise gibi birçok türü bulunan ve markabul.com üzerinden inceleyebileceğiniz elbise modelleri vücut hatlarını dikkate alarak seçilmelidir. Armut tipi vücut elbise modelleri ve elma vücut tipine göre elbise modelleri nelerdir?Hangi Vücut Tipine Hangi Elbise?
Armut vücut tipine sahip kadınlar; dar omuzlar, küçük göğüsler, ince bel, geniş kalça ve iri bacaklara sahiptir. Bu vücut tipine sahip olan bayanlar, elbise seçimi yaparken diz üstünden yukarıda olan modelleri tercih etmemelidir. Sade elbise modellerini seçmesi gereken armut vücut tipine sahip kadınlar, üstten açık renkte başlayıp aşağı doğru koyulaşan degrade elbiseleri kullanabilir. Omuzlarında fırfır, çiçek işlemeleri, volan gibi detaylar kullanarak basen ve omuz orantısını sağlayabilirler. Elbiselerinde detay kullanmak isterlerse mutlaka üst kısımda kullanmalılar. V yakalı elbiseler, armut vücut tipine sahip kadınları zarif ve hoş gösterir. 
Elma vücut tipine sahip bayanların;
Dolgun göğüsleri, kalın bel yapıları vardır. Basen ve bacakları ise zayıftır. Elma vücut tipine sahip bayanlar, elbise seçimi yaparken bel ve karın bölgelerini kamufle etmelidir. Bu yüzden elbiselerin alt kısmında detaylar kullanılırken üst kısım son derece sade olmalıdır. Korsaj şeklindeki kıyafetler de sizi çok daha şık ve ince gösterecektir. 

Kum saati vücut tipine sahip kadınlar;
Genellikle dolgun göğüsler, ince ve kavisli bel ve iri kalçalara sahiptir. Bu tür yuvarlak hatlı kadınlar bel kavislerini ortaya çıkarmak amacı ile balık elbiseleri seçmelidir. Bunun dışında belden oturtmalı kıyafetler kum saati vücut tipine sahip bayanlara çok yakışacaktır. Basene kadar vücudu saran ve basenden sonra açılan uçuş uçuş etekli elbiseler son derece şık bir görünüm sağlar.

Kum saati tipli bayanlar;
Vücutlarını saran ve vücuduna oturan elbiselere yönelmelidir. Çok bol giysiler size göre değildir. Markabul.com web sitesinden inceleyebileceğiniz straplez elbise modelleri ve sırt dekoltesine sahip kıyafetler seksi ve asil görünüme yardımcı olur. Çok büyük desenli ve baskılı elbiseler sizi kilolu göstereceği için tercih edilmemelidir. 

Dikdörtgen vücut tipine sahip bayanlar;
Geniş omuzlara, düz bir bel bölgesine ve uzun bacaklara sahiptir. Bu vücut tipine sahip kadınlar, omuzları geniş gösteren, bele oturan ve etekleri uçuşan elbiselere yönelmelidir.

Vücut tipinize en uygun elbiseleri birçok marka ve model seçeneğiyle markabul.com’da bulabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.