Hayatı Güzel Yaşayın

 

Merhaba Güzel insanlar;

Uzun bir ara oldu yazmayalı, sebep neydi bilmiyorum belki yorgunluk belki üşengeçlik belki de umursamazlık farkettim ki yazmak bana iyi geliyormuş yazdıkça yenileniyor, kendimi farkediyor ve hayatı daha çok seviyormuşum.


Geçen bu zamanda bir çok şey öğrendim, yaşadım, tecrübe ettim ama en çok ta anladım ki hayat güzel yaşarsan kıymetli, yaşamaktan kastım nefes almak değil nefesini aldıkça hissetmek. Öyle ki insan kendine iyi gelen insanları yanında tutmalı en çok bunu anladım, sizi aşağı çeken, enerjinizi emen herkesten ve herşeyden uzaklaşmak, işte benim öyle bir  tecrübem oldu ama son kararda kurtuldum ve inanın öyle güzel hissettiğim nadirdir.


Nefes al, şükret, keşfet son zamanlarda dilimde en çok bu üçlü dolanıyor. Sanırım benim için yaşamanın gerçek anlamı bunlar artık. Unutmayın siz değerlisiniz önce kendinize değer verin ve sevin, sizi değersiz gören, değersizleştiren herşeyi boşverin. çünkü o kötü olan nesneler, insanlar bilmiyorlar ki aslında en değersiz onlar.


Ben bu uzun arada bol bol okudum, yaklaşık bir senedir meditasyona başladım, sevgili Ayşe Tolga nın 1,2,3,4. seviyelerini aşarak çok ama çok farklı bir dünyaya kapılarımı açtım. Farkettim ki mucize benim ben mucizenin ta kendisiyim, her istediğim bana kendiliğinden gelir, gelmiyorsa da bunu yüksek bilinçte kabul etmek ve şükretmek. Tabi son zamanlarda pandemiden dolayı çok olamasa da bol bol gezdim, keşfettim, farklı tatlar tattım, yeni insanlar tanıdım ve yepyeni bir işe başladım. Tiyatroya gittim, ailemle daha çok vakit geçirdim, ve en önemlisi ne biliyor musunuz güzel insanlar, artık daha az umursuyorum, üzmüyorum kendimi hiç bir şey için çünkü neden mi yaşam kıymetli, yaşam önemli, yaşam değerli...


Şimdilik benden bu kadar ara verdiğim için öyle yazmak istedim tabiki yine bir çok üründe, markada, etkinlikte burada buluşacağız o zamana kadar esen kalın..Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.